ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

تعمیر مودم

مودم کلید اصلی ورود به دنیای اینترنت و وب جهان می‌باشد و یکی از لوازم ضروری در هر خانه و شرکتی محسوب میشود. گاهی اوقات سرعت اینترنت پایین است و یا بعضی از چراغ‌های روی مودم روشن نمی‌باشند و شما نیازمند تعمیر مودم میشوید

ما در شرکت مودم ورلد با تخصص در زمینه تعمیر مودم و تجهیزات شبکه ،فروش ، نصب و پشتیبانی، انواع خدمات اینترنت و شبکه های اختصاصی میتوانیم تجهیزات مورد نیاز شما در حوزه اینترنت و شبکه را نصب و پشتیبانی کنیم و در صورت نیاز اقدام به تعمیر یا جایگزینی دستگاه شما بنماییم

تعمیر تحصصی مودم

انواع مودم اینترنت

برای تعمیر مودم  بهتر است  اول شناخت بهتری از انواع مودم ها داشته باشید. از انجا که میدانید برای اتصال به اینترنت روش های مختلفی بستگی به جغرافیا و امکانات منطقه استفاده میشود که هر کدام مزایا و معایب خود را داراست با توجه به سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی در دنیا تکنولوژی های جدیدی برای ارائه بستر اینترنت مهیا میشود که هر بستر نیازمند مودم مخصوص خود میباشید که در ادامه به تفصیل در مورد هر مودم و بستر های مخابراتی ان توضیح داده میشود
مودم دایال آپ (Dialup Modem)
مودم دایال آپ جزو اولین تکنولوژی هایی بود که استفاده اینترنت رو بصورت کاربری خانگی مهیا کرد. مودم Dialup معمولا بصورت کارت اینترنال و درگاه PCI و یا بصورت اکسرنال و با درگاه USB در بازار موجود است. این مودم ها از سیم تلفن برای برقراری ارتباط با اینترنت استفاده میکنند و صدای گوشخراش اتصال ان برای همه کاربران قدیمی اشناست.
سرعت اتصال مودم DialUp حداکثر ۵۶Kb/s میباشد که با توجه به کیفیت خطوط تلفن معمولا رسیدن به این سرعت امکانپذیر نیست.

مودم ADSL / ADSL2 / VDSL

تکنولوژی بعدی که روی خط های تلفن مشتریان در ایران ارائه شد تکنولوژی DSL بود که با توجه به انواع پیاده سازی های آن با نام های ADSL / ADSL2 / VDSL شناخته میشود این تکنولوژی برعکس تکنولوژِی دایال اپ که در هنگام برقراری تماس موجب اشغال شدن خط تلفن میشد خط تلفن را اشغال نمیکند.
این خصوصیت مثبت بوسیله دسته بندی فرکانس های ارسالی روی سیم مسی بدست امده که بخاطر همین خصوصیت ارائه این سرویس تنها بر روی سیم مسی مقدور است و خطوطی که از فیبر نوری در ان استفاده شده قادر به استفاده در بستر DSL نمیباشند
حداکثر سرعت ADSL یا بیشینه سرعتی که در بستر DSL میتوان دریافت کرد ۷۰Mb/s است که با توجه به نوع تکنولوژی استفاده شده این سرعت متفاوت خواهد بود.

مودم فیبر نوری

ارائه اینترنت بر بستر فیبر نوری تکنولوژی جدیدیست که سالهای اخیر وارد کشور شده و در حال گسترش است. با توجه به بستر پیشرفته این تکنولوژی و استفاده از فیبر نوری سرعت ارائه شده در حال حاضر در کشور ما ۱Gb/s که است که سرعت بسیار قابل توجهی در ارائه سرویس اینترنت در ایران است. مودم های فیبر نوری به دو دسته ONT و ONU تقسیم میشود که از ONT در FTTH  استفاده میشود و کاربرد استفاده ONU در FTTB است.
مودم P2P
مودم های PTP برای ارتباط نقطه به نقطه یا Point to Point استفاده میشود برخی شرکت ها برای ارائه سرویس هایی P2P دکل های نسبتا بلندی در سطح شهر نصب کردند که کاربران برای اتصال به انها نیاز به مودم یا رادیوهای PTP دارند که در مکان بلندی نصب شده و دید مستقیمی به دکل ارائه دهنده سرویس اینترنت داشته باشد. سرعت با توجه به تجهیزات استفاده شده در دو سمت ارتباط متفاوت است.
برای استفاده از اینترنت این مودم ها با توجه به نصب بودن این مودم ها در پشت بام نیاز به کابل کشی و استفاده از روتر تا محل استفاده مورد نیاز است.

مودم بیسیم WIMAX

وایمکس جزو ارتباطات وایرلسی بود که در سالهای اخیر توسط اپراتور ها ارائه شد و مدتی است که تکنولوژی بصورت کامل در کشور جمع اوری شده و دیگر مورد استفاده قرار نمیگیرد. این مودمها معمولا در فرکانس ۳۵۰۰ دریافت و ارسال اطلاعات را انجام میدهند نیاز به سیمکارت ندارند.

شبکه وایمکس می‌تواند تا شعاع ۳۰ کیلومتری از دکل را پوشش دهی کند که با توجه به فاصله از دکل کاربر میبایست مودم خارجی (Outdoor) و یا داخلی (Indoor) خریداری نماید.

مودم ۳G / 4G (LTE) / 5G

مودمهای ۳G/4G/5G یا مودمهای LTE از همان تکنولوژزی موبایلی استفاده میکنند و نیاز به سیمکارت معمولی یا دیتای موبایلی دارند. این سیمکارت ها بستگی به تکنولوژی استفاده شده و نوع دکل  و همینطور Category مودم کاربر قادر است سرعت های بسیار بالایی را برای کاربر فراهم کند.

معمول مودم های موجود در بازار CAT4 هستند که تا سرعت دانلود ۱۵۰Mb/s بصورت تتوری توسط انها قابل دریافت است. بیشینه سرعت در CAT6 به ۳۰۰Mb/s میرسد که با توجه به تکنولوژی استفاده شده در مودم و پشتیبانی دکل از این تگنولوژی ها میتوان به سرعت های بسیار بالایی دست یافت.

مودم های ۳G / 4G (LTE) / 5G به سه صورت مودم همراه ، مودم داخلی و مودم بیرونی در بازار موجود میباشد که کاربر با توجه به نیاز خود و پوشش دهی منطقه مودمی از این دسته ها را باید انتخاب کند.

مودم TD-LTE

مودم TD- LTE همانند مودم های LTE با استفاده از سیمکارت به اینترنت وصل میشود. سیمکارت این مودم ها در حال حاضر توسط دو اپراتور اصلی مبین نت و ایرانسل و چند شرکت زیر مجموعه این شرکت ها واگذار میشود. در حال حاضر اکثر مودم های ارائه شده توسط اپراتور ها رومیزی بوده و مودم فضای باز بوده و تنها یک مدل همراه با نام SLR-120S42G در بازار وجود دارد که توسط مبین نت ارائه شده.
تعمیر انواع مودم توسط شرکت مودم ورلد

مودم های اینترنت معمولا در مدت زمان کار به مشکلات متعددی برخورد میکنند که شرکت مودم ورلد با متخصصین با تجربه قادر به تعمیر مودم شما بصورت بسیار اصولی می باشد.

تعمیر مودم ADSL

ایرادات رایجی که در مودم رخ می دهد و در مودم ورلد قابل تعمیر است:

روشن نشدن کل چراغ‌های مودم:

ایراد از آداپتور و سوختن قطعات ورودی برد – سوختن آی سی های ورودی به علت استفاده از آداپتور غیراستاندارد – نوسانات برق
روشن نشدن چراغ وای فای:

سوختن آی سی بایاس – خالی شدن ظرفیت خازن های SMD و خازن های الکترولیتی – سوختن آی سی مربوط به قسمت مخابراتی مودم ( وای فای )
ثابت بودن سه چراغ اول مودم ( چراغ پاور – چراغ ADSL – چراغ اینترنت ثابت باشد ) :

سوختن آی سی بایاس – خالی شدن ظرفیت خازن های SMD و الکترولیتی
روشن نشدن چراغ ADSL:

در صورتی که کابل تلفن را اشتباهی به برق بزنید باعث سوختگی آی سی مربوط به ADSL و خط تلفن می شود – سوختن آی سی بایاس
روشن نشدن چراغ های LAN:

علت اصلی سوختن آی سی بایاس است – سوختن آی سی اصلی از علل دیگر این مشکل می باشد.
ریست شدن مداوم چراغ های ADSL:

خرابی آداپتور و سوختگی قطعات ورودی برد – خالی شدن ظرفیت خازن های ورودی
روشن نشدن و قرمز شدن چراغ اینترنت:

مشکل از آی سی بایاس – ایراد نرم افزاری

برای توضیحات بیشتر به صفحه تعمیر مودم های ADSL مراجعه کنید.

تعمیر مودم ۳G/4G LTE

تعمیر مودم های ۳G/4G LTE با توجه به پیچیدگی های تکنولوژیک انها، نیازمند دانش بالاتری توسط متخصصین این زمینه میباشد که شرکت مودم ورلد جزو معدود شرکتهایی است که قادر به تعمیر این مودم ها میباشد و تعمیر مودم را کاملا یصورت اصولی و با استفاده از تکنولوژی های روز انجام میدهد.

ایرادات رایج این مودم ها بصورت زیر میباشد
تعمیر مودم خاموش

مشکل می توان در ورودی های برد یا نوسانات برق باشد
تعمیر مودم سوخته

مشکل می تواند در سی پی یو یا آی سی های هریک از قطعات اساسی مودم باشد
مشکل تک چراغ

مشکل می تواند به علت بارگزاری نرم افزار مودم به صورت کامل رخ دهد
مشکل عدم انتن دهی

مشکلات آنتن دهی در قسمت IMEI یا بهم ریختگی کالیبره ی شبکه می باشد
مشکل عدم شناسایی سیمکارت

مشکل می تواند در قسمت سوکت سیم کارت یا درایور مخصوص به سیم کارت مشکل داشته باشد
مشکل عدم فعال شدن وایفای

مشکل می تواند به علت سوختن آی سی وای فای و یا عدم لود شدن درایور وای فای می باشد
مشکل عدم کانکت شدن

مشکل می تواند به علت بهم رختگی کالیبره یا مشکل در IMEI باشد
مشکل شناسایی USB

مشکل می تواند در قسمت سوکت USB باشد
عدم کارکرد پورت LAN
مشکل می تواند به علت خرابی آی سی مبدل مربوط به شبکه باشد.

تعمیر مودم TD-LTE (مودم ثابت)

مودم TD-LTE در واقع همان مودم LTE است با این تفاوت که در ایران سرویس TD-LTE روی باندهای ۴۲ و ۴۳ ارائه میشود که مودم TD-LTE بصورت سفارشی فقط از این باندها پشتیبانی میکند. آز آنجایی که از باندهای ۴۲ , ۴۳ در دنیا استقبال زیادی نشده اکثر مودم های LTE بدون پشتیبانی از این باندها ساخته میشود و تنها مودمی که علاوه بر باندهای FD باندهای خاص TD-LTE ایران را ساپورت میکند مودم Huawei B612 میباشد.
از این رو تعمیر مودم TD-LTE تفاوتی با مودم LTE نداشته و مشکلات این مودم ها را میتوانید در بخش تعمیر مودم LTE مشاهده فرمایید.

روند ارائه خدمات

  • تماس با کارشناسان مودم ورلد
  • اعلام هزینه حدودی تعمیر توسط کارشناس
  • مراجعه به مودم ورلد و پذیرش دستگاه موردنظر
  • تعمیر و رفع ایراد مودم
  • تحویل مودم به مشتری و تست مودم

سخن آخر

شرکت مودم ورلد سالهاست در زمینه تعمیر مودم و تجهیزات شبکه فعال است و جزو شناخته ترین و معتبر ترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات تعمیرات مودم می باشد. در صورتی که مودم شما به هر یک از مشکلات بالا دچار شد شما به راحتی میتوانید با ارتباط با کارشناسان شرکت مودم ورلد اقدام به تعمیر مودم خود نمایید.
همینطور اگر مشکل شما در لیست بالا وجود نداشت کافیست مشکل مودم رو جهت تعمیر به کارشناسان شرکت ارجاع بدید تا بررسی های لازم انجام بشه و مودم شما برای تعمیر توسط شرکت مودم ورلد دریافت بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0