تعمیر تجهیزات شبکه

با توجه به گسترش روز افزونی که  نیاز به اینترنت و شبکه در کسب و کار ها به وجود آورده است ما در موردم ورلد با تعمیرات تجهیزات شبکه از جمله روتر ها و سیستم های وایرلس و …  با کادری مجرب در پی کاهش هزینه های مشتریان عزیز می باشیم تا با حذف هزینه های اضافی در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسند.

به طور کلی انواع تجهیزات شبکه به دو دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از:

  •  تجهیزات شبکه فعال (اکتیو):

تجهیزات فعال یا اکتیو شبکه به تجهیزاتی گفته می شود که برای انجام دادن فعالیت خود به جریان الکتریکی نیاز دارند. انواع تجهیزات اکتیو شبکه عبارت اند از: کارت شبکه، سوئیچ ها، پریینت سرور، تبدیل کننده فیبر نوری، دیواره ی آتش، مسیریاب.

  • تجهیزات شبکه غیر فعال ( پسیو):

به بیان ساده تجهیزاتی که در دسته تجهیزات غیرفعال قرار گرفته می شوند برای داشتن عملکرد به توان الکتریکی نیازی ندارند و بدون احتیاج به جریان الکتریکی نقش خود را در شبکه به خوبی ایفا می کنند. تجهیزات غیر فعال شبکه عبارت اند از: کابل ها، کانکتورها و اتصال ها، داکت ها و رک ها.

انواع تجهیزات اکتیو

اکسس پوینت (Wireless Access Point):

نقطه اتصال در شبکه ی های بی سیم همانند سوئیچ در شبکه های سیمی عمل می کند. در فروش تجهیزات شبکه نقطه دسترسی نیز وجود دارد و در شبکه های WLAN مورد استفاده قرار گرفته می شود.

سوئیچ شبکه (Network Switch):

از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز در راه اندازی یک شبکه سوئیچ شبکه می باشد که برای اتصال دادن چندین دستگاه مختلف درشبکه مورد استفاده قرار گرفته می شود به عنوان مثال توانایی اتصال بین پرینتر و کلاینت و سرور را خواهد داشت. از مهم ترین مزایای سوئیچ شبکه صرفه جویی در زمان و هزینه است. سوئیچ های مورد استفاده در شبکه به دو دسته ی کلی سوئیچ های مدیریتی و سوئیچ های غیر مدیریتی تقسیم می شوند. سوئیچ ها در دسته تجهیزات پر سرعت در شبکه محسوب می شوند.

روتر (Router):

یک دستگاه بسیار هوشمند است که در شبکه کاربرد و عملکردی بسیار نزدیک و شبیه به سوئیچ دارد. مهم ترین تفاوتی که بین روتر و سوئیچ وجود دارد این است که از روتر برای ارتباط دادن بین دو شبکه استفاده می شود در حالی که از سوئیچ برای ارتباط دادن بین اعضای مختلف یک شبکه استفاده می شود. روتر ها دارای معماری های بسیار متفاوتی هستند و اغلب برای تامین اینترنت مور نیاز در شبکه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

مودم (Modem)

مودم کلید اصلی ورود به دنیای اینترنت و وب جهان می‌باشد و یکی از لوازم ضروری در هر خانه و شرکتی محسوب میشود. گاهی اوقات سرعت اینترنت پایین است و یا بعضی از چراغ‌های روی مودم روشن نمی‌باشند و شما نیازمند تعمیر مودم میشوید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه تعمیر مودم مراجعه کنید.

ایرادات تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه اغلب به علت نوسانات برق دچار مشکلاتی از قبیل :

  • خرابی پاور (سیستم برق دهی)
  • پورت ها(اینترفیس ها)
  • مشکلات نرم افزاری ( عدم کارایی سیستم عامل یا فریمور )

می باشند و با توجه به افزایش قیمت این نوع تجهیزات در چندماه اخیر ، تعمیر این تجهیزات در کوتاه ترین زمان و حداقل هزینه بسیار منظقی تر از تهیه یک دستگاه نو و جایگزین می باشد.

خدمات مودم ورلد

  • نصب مجدد و به روز رسانی سیستم عامل و فریمور دستگاهها
  • ریست کردن رمز عبور تجهیزات شبکه
  • تعمیر و تعویض انواع پاور ها و منبع تغذیع تجهیزات شبکه
  • تعمیر و تعویض بورد دستگاهها و قطعات الکترونیکی آنها
  • تعمیر و تعویض پورت های Ethernet

سخن آخر

شرکت مودم ورلد سالهاست در زمینه تعمیر مودم و تجهیزات شبکه فعال است و جزو شناخته ترین و معتبر ترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات تعمیرات مودم می باشد. در صورتی که تجهیزات شبکه شما چه از نظر سخت افزاری و چه از نظر نرم افزاری با مشکل مواجه شد تجهیرات خود را  جهت تعمیر به کارشناسان شرکت ارجاع بدید تا با بهترین کیفیت و در سریع ترین زمان ممکل مشکل تجهیرات شما رفع شود